hivatal@jozsefvaros.hu

Józsefvárosi küzdősport-sikerek

Remekül szerepeltek a Pál utcai karatésok a magyar bajnokságon

2015. április 21. kedd

Hatvan klub 600 versenyzőjének részvételével rendezték meg a hétvégén a 15. WKF karate magyar bajnokságot. A Pál utcai edzőteremből 9 versenyző lépett a tatamira, és remekül helytálltak.

Rebicek Gerd edző, a Magyar Goju-Kai Szövetség elnöke a jozsefvaros.hu kérdésére elmondta, versenyzői összesen 7 érmet szereztek és ezzel a WKF kategóriák (ezekben rendeznek Európa-bajnokságot és világbajnokságot) éremtáblázatán a 4. helyet foglalták el.

Molnár Dániel a felnőttek és az U21-es korosztály indulói között is győzött súlycsoportjában, mellette Vajda Lilien (U21) és Varga Fruzsina (felnőtt) is aranyérmet nyert.

Ezüstérmet szerzett Vajda Lilien a felnőttek között 55 kg-ban és Farkas Krisztián 75 kg-ban.  Bronzérmes lett Ónódi Pál a kadet korosztályban.

A 2020-as olimpiai részvételre pályázó küzdősport kétnapos mogyoródi versenye volt az egyik fő eseménye a hazai szövetség által meghirdetett Karate Éve 2015 programsorozatnak.