hivatal@jozsefvaros.hu

Megvan a 7. magyar aranyérem

Megvédte olimpiai bajnoki címét Kozák Danuta

2016. augusztus 18. csütörtök

Fantasztikus versenyzéssel aranyérmes lett Kozák Danuta kajak egyes 500 méteren is. Az Újpest sportolója több mint egy hajóhossznyi előnnyel diadalmaskodott. Ezzel megszerezte Magyarország 500. olimpiai érmét. A riói magyar küldöttség így már hét aranyéremnél tart.

Az immár négyszeres olimpiai bajnok a döntőben féltávnál már az élen haladt, majd fokozatosan növelte előnyét, és végül óriási fölénnyel érkezett a célba. Kozák a magyar kajak-kenu sport 24., illetve a riói küldöttség hetedik aranyérmét szerezte. Négy elsőségével most már ő minden idők legeredményesebb magyar kajakosa az olimpiák történetében, emellett az első magyar a sportágban, aki egyesben, párosban és négyesben is győzött az ötkarikás játékokon. A magyar sportolók eddig hét első, három második és négy harmadik helyet harcoltak ki a riói olimpián, ezzel az éremtáblázat 12. helyén áll Magyarország.