Új emléktáblákról és egy szoborról döntött a képviselő-testület 2022. május 5-én
A Tömő utca 56-ban született és töltötte gyermekkorának nagy részét Kertész Imre Nobel-díjas magyar író. Kertész Imre holokausztról és önkényuralomról szóló művei által nyerte el a legnagyobb elismeréseket.
Legismertebb művei közé sorolható például a Sorstalanság, a Kaddis a meg nem született gyermekért, A nyomkereső és a Kudarc.
Herczeg Ágnes adományként felajánlotta az emléktábla elkészítését józsefvárosi születésűként és Kertész Imre munkásságát nagyra tartó irodalomkedvelőként.
Az emléktábla állítását Dr. Erőss Gábor alpolgármester kezdeményezte.
A Múzeum u. 9-ben élt Cs. Szabó László, Kossuth-díjas író, kritikus, a Nyugat esszéíró nemzedékének tagja, közvetítő népiesek és urbánusok között. Részt vett az antifasiszta szellemi ellenállásban.
Emléktáblájának elhelyezését Bordács Gábor kezdeményezte.
A Múzeum u. 9. homlokzatán további emléktáblákat kívánnak állítani a tulajdonosok Herczeg Ferenc író, Bókay János orvos és Lotz Károly festőművész számára.
A Népszínház u. 16-ban élt Latabár Kálmán magyar színművész. Kossuth-díjas magyar színművész, érdemes és kiváló művész, valamint a 20. század egyik legnépszerűbb komikusa volt. Idén novemberben lesz születésének 100. évfordulója.
Az emléktábla állítását Stettner István önkormányzati képviselő kezdeményezte.
A Baross u. 112-ben élt Amrita Sher-Gil magyar-indiai festőművész.
Édesanyja magyar, édesapja indiai. A 20. század 100 legjelentősebb indiai személyisége közé választották 2000-ben. Művészetére nagy hatással volt az ázsiai miniatúrafestészet és a gyermekkori évei Magyarországon.
A posztimpressionizmust követő művész férjével élt egy ideig Józsefvárosban.
Amrita a legfiatalabb és az egyetlen ázsiai festő, akit a párizsi Szalon tagjává választottak és 1933-ban Fiatal lányok című festményével elnyerte a Szalon aranyérmét.
Az emléktábla állítását Besenyei Adrián kezdeményezte.
Az Üllői út 66/C. alatt álló házban élt Thék Endre asztalosmester, iparművész, a magyar zongoragyártás megteremtője.
A Ferencvárosi Helytörténeti Gyűjtemény képviselőjeként az emléktábla állítását dr. Gönczi Ambrus kezdeményezte, a korábbi emléktábla pótlására.
A Szurikáta Alapítvány a Diabéteszes Gyerekekért mini Szurikáta szobrot kíván elhelyezni a Bókay János utca 53. szám alatti kerítésen.
A szobor Kolodko Mihály terve alapján készül el.
A szobor állításának apropója az inzulin felfedezésének 100 éves évfordulója, a mű az 1-es típusú diabéteszes gyerekeknek kabala-állatává válhat és – a gyermekkórház és a kórházi szakrendelő közelében elhelyezve – a gyerekkori diabétesz korai felismerésének fontosságára hívja fel a figyelmet.