A felelős nyári állattartás legfontosabb szabályai:
- Állatot semmi esetre se hagyjunk az autóban még csak pár percre sem, ugyanis pár perc alatt is annyira felmelegszik a jármű, hogy az végzetes lehet az állatra nézve.
- A sétáltatás ne a legmelegebb napszakban történjen, hanem a reggeli időpontban (10-11 óráig) vagy a kora esti időpontban (18 óra) után. A kutyák tappancsa könnyen égési sérüléseket szenved, a séta útvonala árnyékos helyeken legyen. Akkor alkalmas sétára a felület, ha az ember a tenyerét odanyomja és ott tudja tartani legalább 20 másodpercig. Legyen nálunk víz és itatótál hosszabb sétáknál.
- A folyadékpótlás ilyenkor különösen fontos! Mindig legyen az állat számára friss, hűsítő víz, akár több itatóban is. Ilyenkor naponta többször is érdemes kicserélni a vizet.
- Mind a lakásban, mind a kertben legyen az állat számára szellős, árnyékos hely! Az állatok komfortérzetét növelheti a hűsítő matrac, légkondicionáló, ventilátor.
- Nyáron a különböző vérszívók is nagyobb problémát jelentenek, ezért ilyenkor különösen fontos gondoskodni a kullancs és szúnyog elleni védekezésről. Ez előtt érdemes állatorvossal konzultálni arról, hogy mik azok a (külső és belső) készítmények, amik megfelelőek az állat számára, ugyanis vannak olyan termékek, amelyeknek a hatásfoka alacsony vagy a hatóanyag egy olyan régebbi technológiából adódik, amitől már vannak sokkal jobb készítmények.
- Nyáron a toklász is veszélyes, a növény könnyen belefúródhat az állat érzékeny testrészeibe (fül, orr, lábujjközök). Ha olyan tünete van az állatnak, például gyakran rázza magát, hunyorít, prüszköl, a fejét oldalra tartja, akkor azonnal keressék fel az állatorvost, ugyanis magától nem tud távozni a növény, csakis beavatkozás útján. A toklásszal érintett közterületet pedig jelentsék be a Józsefvárosi SmartCity applikáción (IOS) keresztül vagy a varosuzemeltetes@jgk.hu e-mail címen.
Köszönjük odafigyelésüket az állatuk jólétére!
További kérdése lenne?
A házikedvencük felelős nyári gondozásával kapcsolatos kérdésekkel forduljanak bizalommal munkatársunkhoz, Balogh Ádám állatvédelmi referenshez!