I. em. 102.
Fogadóóra, ügyfélfogadás
Kedves józsefvárosiak!
A polgármesteri fogadónapokat azért szervezzük, hogy lehetőleg minél több olyan ügyüket tudjuk megnyugtatóan elintézni, amelyeknél a polgármester személyes közreműködése szükséges, vagy fontos segítséget jelenthet. Fontos tudniuk, hogy a polgármesteri segítség nem terjeszkedhet túl a törvények, és az önkormányzati jogszabályok szabta kereteken és nem nyújthat senki számára sem másokkal szemben előnyt: mi hiszünk az átlátható, igazságos és polgárbarát közigazgatásban.
A polgármesteri fogadónapon én és az ügyüket ismerő segítőim várjuk Önt, hogy megbeszéljük az ügyüket – ahhoz, hogy ez a találkozás valóban sikeres legyen, fontos, hogy mi is felkészülten, a megfelelő információk birtokában várjuk az ügyfeleket.
A jelentkezéshez és segítségnyújtáshoz szükséges információk összegyűjtését szolgálja ez a kérdőív:
https://jozsefvaros.hu/ugyintezes/polgarmesteri-fogadonap/
Kérjük, töltsék ki a lehető leggondosabban, mert ezzel nem csak a mi, de a saját dolgukat is megkönnyítik.
A jelentkezés elküldése után a munkatársam a kérdőíven megadott telefonszámon keresi és egyeztet Önnel időpontot, illetve kérhet további információt.
A polgármesteri fogadónapon délelőtt 10 és 13 illetve délután 14 és 17 óra között várom az ügyfeleket. Egy beszélgetés maximum 25 percig tart. A polgármesteri fogadónapok általában a hónap utolsó csütörtökén vannak. Amennyiben az akadályoztatásom miatt ez az időpont nem lehetséges, időben jelezzük az önkormányzat felületein.
Várom Önöket, tisztelettel:
Pikó András polgármester
Bemutatkozás
Pikó András tanár, újságíró, politikus, Józsefváros polgármestere 1964-ben született Gyulán.
A helyi Erkel Ferenc Gimnáziumban érettségizett 1982-ben. A szegedi József Attila Tudományegyetem történelem-Kelet-Európa története speciális képzés szakán szerzett tanári diplomát 1989-ben.
Egyetemi évei alatt kezdett újságírással foglalkozni, a KISZ-től független hallgatói érdekképviselet egyik képviselőjeként kezdte közéleti pályáját. 1988-ban egyik szervezője volt az egyetemi autonómiáért és tanszabadságért indított 1956 utáni első egyetemi sztrájknak, melyből országos mozgalom, majd később a HÖOK született.
1989-90-ben a Szabad Demokraták Szövetsége Csongrád megyei kampányfőnökeként dolgozott, majd újságíró lett, dolgozott az írott sajtóban riporterként és interjú készítőként, dokumentumműsorokat készített tévében és rádióban, műsorokat és műsorkészítő szerkesztőségeket vezetett a közszolgálati rádióban és televízióban. 2001 és 2019 között a Klubrádió munkatársa volt. Tanított újságírást több egyetemen is, Wisinger Istvánnal és Zöldi Lászlóval közösen médiaismereti tankönyvet írt.
Kommunikációs trénerként dolgozott éveken keresztül, 2014 óta civil aktivista a Heti Betevő ételosztó szervezetben. Feleségével szervezte a Heti Betevő józsefvárosi szervezetét. Korábban a Közélet Iskolája kuratóriumi tagja és a 2018-ban indult Segítség Közvetítők egészségügyi civil szervezet aktivistája is volt.
Alapítója a C8 – Civilek Józsefvárosért Civil Társaságnak, ebben a minőségében a Momentum Mozgalom kérte fel civil, de az MSZP, a PM, a DK és a Momentum támogatott polgármesterjelöltnek a 2019 őszi önkormányzati választásokra.
2019. október 13-án megnyerte a választást, azóta Józsefváros polgármestere.
Nős, felesége Sándor Kata újságíró. Első házasságából született fia, András Gáspár (1990) a SZTE Phd hallgatója, lánya Fruzsina (1996) divattervezést tanul, ikerfiai Balázs és Benedek (2003) gimnazisták.
Vagyonnyilatkozatok
306 KB PDF dokumentum
326 KB PDF dokumentum
345 KB PDF dokumentum
307 KB PDF dokumentum
296 KB PDF dokumentum
2 MB PDF dokumentum