Heller Ágnes, 20-21. század egyik legjelentősebb magyar filozófusa életének utolsó éveiben Józsefvárosban, a Palotanegyedben élt. A 2019-ben elhunyt Széchenyi-díjas magyar filozófus, esztéta, egyetemi tanár, akadémikus emlékére május 10-én 13 órakor táblát avat a Józsefvárosi Önkormányzat a Gutenberg téren.
1986-tól 25 éven át tanított New Yorkban a New School for Social Research egyetemen. 1995-től a szegedi JATE Filozófia és a budapesti ELTE Esztétika Tanszékének egyetemi tanára volt. 1999-ben nyugdíjba vonult, de 2010-től professor emeritaként ismét oktatott az ELTE Esztétika Tanszékén. 1990-ben választották az MTA levelező, 1995-ben pedig rendes tagjává.
Heller Ágnes fő kutatási területe az etika és a történetfilozófia volt. Pályája kezdetén munkáit a marxizmus és az újbaloldali gondolkodás jellemezte, később inkább posztmodern szempontból értelmezte az etikát és a modern világot, új megközelítési lehetőségeket kínált fontos társadalomelméleti problémák megoldásához. Munkásságát egyebek mellett Lessing-, illetve Széchenyi-díjjal, valamint Goethe-éremmel ismerték el.
Az eseményen beszédet mond
Hermann Zsuzsa, Heller Ágnes lánya
Szabados Bettina, Heller Ágnes-díjas filozófus
Dr. Erőss Gábor kultúráért felelős alpolgármester
Időpont: 2024. május 10., 13:00
Helyszín: 1084 Budapest,Scheiber Sándor utca 1. (Gutenberg tér)
Szeretettel várjuk Önt is Heller Ágnes emléktáblájának avató ünnepségére!
Fotó: Lukács Archívum Nemzetközi Alapítvány (LANA)
FB esemény linkje: