Fontos elismerés Józsefvárosnak, hogy a Közösségi Részvételi Iroda és az Esélyegyenlőségi Iroda munkáját bemutató pályázattal az önkormány bejutott a The Innovation in Politics Award döntőjébe!
A díjat 2017 óta adják át, célja, hogy elismerjék azokat a politikai innovációkat, amelyek napjaink kihívásaira reagálnak – legyen szó a demokrácia megújításáról, a klímavédelemről, digitális megoldásokról. Józsefváros a “challenging authoritarianism” kategóriában jutott a döntőbe.
Ebben a kategóriában azokat a jó gyakorlatokat ismerik el, amelyek hatékonyan léptek fel az autokratikus hatalmi törekvésekkel szemben.
“Józsefvárosban 2019 óta építjük a másik Magyarországot kicsiben, ahol a sokszínűség és a szolidaritás alapvető értékek, a lakókat pedig partnernek tekintjük.
Ez a szemlélet mára két úttörő iroda munkájára épül. A Közösségi Részvételi Iroda azért dolgozik, hogy a józsefvárosiak valóban beleszólhassanak a kerület ügyeibe. Az Esélyegyenlőségi Iroda célja, hogy a sérülékeny csoportok érdekeit képviselje a döntéshozatalban és a hivatali működésben. Megközelítésünket az elmúlt években más magyar önkormányzatok is átvették, amire kifejezetten büszke vagyok. Ebből is látszik, hogy innovatív megoldásokkal akkor is képesek vagyunk erősíteni a demokráciát, amikor a központi hatalom mindent megtesz, hogy gyengítse azt.
Józsefvárosban továbbra is ezeket az értékeket fogjuk képviselni, remélhetőleg, most már a kormánnyal partnerségben.” – mondta Udvarhelyi Tessza, társadalompolitikáért és társadalmi kapcsolatokért felelős alpolgármester
A győzteseket október 30-án, Portugáliában hirdetik ki a díjátadóval egybekötött konferencián.
A döntőbe jutott pályázatokról itt olvashat részletesen: https://awards.innovationinpolitics.eu/best-practices-hub/

